Přezdívka:
Zatrhněte:Jsem člověk, ne spamovací robot

Text příspěvku:

 

Martin (08. 04., 23:21)

Každý, kdo si pozorně přečte obě knihy od Jana Drozda bude mít jasno o autorství. Je to lepší než většina detektivek. Opravdu výborné knihy. Škoda že se sve slávy Ondřej Petr nedožil. Škoda, že svůj život zakončil ve 40, mohlo tech skvělých básní byt daleko víc. Děkuji i Vaškovi, že básně zveřejnil a ze nikdy nepřiznal jak to doopravdy bylo s autorstvím, díky tomu dostávají básně ještě tajemnější nádech a pro nás, kteří víme i nadhled nad ostatními smrtelníky, kteří netuší :-) OBP is not death.

 

Megi (19. 03., 16:01)

Zdravím! Ačkoli mě Péťa (ať už to byl kdokoli) příliš ve výuce nebral, dnešní přednáška mi přišla zajímavá i když jsem prozatím spíše "nevěřící Tomáš" . Každopádně se mi líbí, jak se této problematice věnujete. (A určitě jste inspirací pro ostatní :) )

 

Megi (19. 03., 14:48)

Zdravím! Ačkoli mě Péťa (ať už to byl kdokoli) příliš ve výuce nebral, dnešní přednáška mi přišla zajímavá i když jsem prozatím spíše "nevěřící Tomáš" . Každopádně se mi líbí, jak se této problematice věnujete. (A určitě jste inspirací pro ostatní :) )

 

Stan (16. 12., 21:59)

Jarku,pozoruhodné téma o autorství Slezských písní, jako by v současnosti trošku usnulo.Přesto by to měli být především akademici, kteří by nezpochybnitelnou účast O.B.Petra, vědecky zdůvodnili a konečně vyřešili. A oni spí. Anebo budeme čekat dalších 100 let? A vy, zkuste problematiku zpracovat po svém. Písní. Už se těším. Díky.

 

Maryčka (05. 11., 11:19)

Ej, umrela webka na netu dána, bajtíky po ní zůstaly. Ty virovaly snad odpradávna a užitek svůj hledaly. MRTVO

 

Ondřej B. Petr (24. 10., 01:47)

Tyto www-stránky jsou mrtvé jako celá ta hypothesa...

 

Joža (04. 04., 23:29)

Ad Tom: A co Vás Tome k tomu "jednoznačnému přesvědčení" vede? To, že jste Sleza[n], že pocházíte ze Sedlišť? Nebo se Vaše přesvědčení opírá o to, že jste učitel historie a zeměpisu?

 

Tom (04. 04., 10:14)

Jsem Sleza a jednoznačně přesvedčen o autorství Ondřeje B.Petra...rodina má pochází ze Sedlišť a rod z Bruzovic,jsem učitel historie a zeměpisu a nemám o Ondřejovi nejmenších pochyb

 

Marek (16. 02., 13:57)

Škoda, že o těchto stránkách nikdo neví. Nikdo sem pak ani nepřijde a je to, jako by ani nebyly :(

 

Ondra (06. 12., 23:09)

Tyto webové stránky fungují více než rok. Je čas na nové informace a rozpoutání dialogu!!!

 

Ondra (06. 12., 23:06)

Tyto webové stránky fungují více než rok. Je čas na nové informace a rozpoutání dialogu !!!

 

Zuzka (02. 06., 14:31)

Vážený pane Nohavico, chtěla bych Vám velmi poděkovat za přednášku v posluchárně Ostravské univerzity. Je to už delší dobu, ale teprve teď jsem si našla čas vyhledat tuto stránku a napsat, jak moc mě Vámi podané důkazy přesvědčily a oslovily. Momentálně pracuji na seminární práci, kde se zabývám spjatostí Petra Bezruče s naším regionem. Nejde o žádnou výzkumnou práci, kde bych chtěla odhalovat nová fakta, protože si myslím, že k tomu nemám dostatečný literární a bezručovský přehled, přesto se však o to pokusím a inspirací mi budou Vaše myšlenky. Děkuji Vám za ně...

 

yan (17. 05., 18:42)

Pokud se chtěl Mahen setkat s Bezručem, muselo to být po vydání básní, tedy v době, kdy byl Petr mrtvý. Vašek pod tím jménem nechal otisknout i své verše, takže mohl jako Bezruč v korespondenci vystupovat. Setkal se potom s tím zájemcem? Jan Drozd píše, že se všem akcím spojeným se Slezskými písněmi vyhýbal a nikde se jako Bezruč neprezentoval. Otázka na redakci: Neusnulo to tady trochu? Kdy přibude něco v rubrice Život a dílo? A jak to vypadá s vydáním originálních SP O.B.Petra?

 

Bajdulinka (15. 04., 22:08)

Jde mi o to, že nechápu proč by Vašek vystupoval jako Bezruč, když "většinový" Bezruč byl jeho kamarád Petr.

 

Bajdulinka (15. 04., 21:52)

Zdravím, trochu se věnuji problematice P.Bazruče a V. Vaška. Absolvovala jsem s Vámi, pane Nohavica, přednášku na Ostravské univerzitě, která byla velmi působivá. Dneska jsem se oklikou vrátila k této otázce prostřednictvím Jiřího Mahena - resp. díky jeho korespondence s P.Bezručem. Vy jste byl na přednášce zastánce toho, že Petr Bezruč NENÍ Vladimír Vašek... Mě by ale zajímalo, jak se díváte na to, že si s Mahenem psali a v jednom z dopisů píše Mahen, že poznal někoho, kdo by se chtěl s Bezručem setkat. Vašek na to odpovídá v první osobě, že až se vrátí, tak je možné se sejít.

 

L. (17. 03., 19:06)

Trochu to tady stagnuje... V Olomouci, ve Vědecké knihovně, proběhne ve středu 21.03. v 17:00 přednáška "Bezručovo autorství. Kruciální otázka Slezských písní ještě i po sto letech?". Přednášet bude mnohým známý "bezručolog" Jan Slavotínek.

 

Vít Slíva (01. 01., 05:30)

Fórum? Fóry. Vít Slíva

 

Šárka (31. 12., 20:03)

Já děkuji za přednášku na půdě Ostravské univerzity v Ostravě!

 

O. (16. 12., 08:57)

Pane Nohavico: Tak už jsem to našel (knihu mám v rukách); Jan Drozd, Autoři Slezských písní; kap. P.B. v cizině: ".. tenkrát jsem býval hezounký hoch .. - Vladimír Vašek by sotva napsal "hezounký hoch". Prodělal neštovice, měl jizvičky ve tváři, ke slovu "hezounký" měl averzi." --- a to, že tato informace z Vaši úst ZAZNĚLA na půdě FF MU V Brně jsem si jist. Malé doplnění, abyste neříkal, že Vás tu bezdůkazně (z nudy) osočuji, navíc tedy: já jsem moc rád, že tento projekt vznikl a těším se na veškeré "statě", které zde uveřejníte a doplní současné "bezručologské publikace"; jenom tohle mne zajímalo, že jsem narazil na stejné informace.

 

O. (15. 12., 11:10)

Dobře, v tom případě si nechám můj dojem mile rád vyvrátit. Ať se turné podaří a přeji krásné Vánoce O.

 

Jarek (15. 12., 01:37)

Pro O: Počkejte si na mou stať o Hrabyni, kterou otisknu po skončení koncertního turné a pak konkrétně uveďte, kde (cituji Vás) "Drozd uvádí skoro stejné důkazy." Jinak operujete opravdu jen Vaším dojmem.

 

O. (14. 12., 23:14)

Pro Lenku: Děkuji za reakci. Ano, Drozd uvádí, že vychází z O.K., navíc i já podporuji názor, že se Slezskými písněmi "není něco v pořádku", jak tvrdíte. O to mi nejde. Sám Drozd v publikaci uvádí, že se už literární společnost nehádá o to, že Slezské písně napsal "nějaký" Vladimír Vašek sám, ale spíše jde o to: "Kolik lidí stojí za pseudonymem Petr Bezruč?". Podrobnější analýza je určitě vhod, jen jsem měl pocit, že u pana Nohavici dochází k jistému "obrození Drozdových názorů", nikoli však, že je vydává za své, nebo krade!

 

O. (14. 12., 23:09)

Pro JN: Děkuji Vám za odpověď. Nenarážel jsem ani tak na Vámi uvedenou "stať", jakožto na další "důkazy", které podáváte. Konkrétně u Hrabyně mám dojem, že Drozd uvádí skoro stejné důkazy, jako zazněly z Vašich úst. Osobně jsem přesvědčen, že z něj minimálně vycházíte. Na jeho knihu pak zareagovala odborná společnost, myslím, v Bulletinu Obce spisovatelů č. 20. Ostatním pak doporučuji srovnat Vámi uvedené důkazy s publikací Jana Drozda, aby si udělali obrázek sami. Na Vás samozřejmě ještě zatím nikdo, kromě nás amatérů-laiků, nezareagoval, s tím souhlasím.

 

Jarek (14. 12., 22:34)

Pro O: V otištěné stati "Magdónova nebo Magdonova " nereprodukuii žádné názory pane Drozda, jehož si mimochodem velmi vážím, a na má zjištění o rozporech v psaní vlastního jména hrdinky této básně zatím odborná literární společnost nijak a nikde nereagovala.

 

Lenka (14. 12., 21:07)

Pro O.: Myslím, že na Autory SP musel nutně narazit každý, kdo se touto problematikou zabývá, ale Jan Drozd, pokud si dobře vzpomínám, na konci sám píše, že nemá čas na podrobnější analýzu, tu že nechává dalším. Kromě toho sám čerpal z práce Oldřicha Králíka. A navíc to jenom potvrzuje domněnku, že se Slezskými písněmi něco není v pořádku, ne? Těším se na další články.

 

O. (14. 12., 20:27)

Pane Nohavico: četl jste knihu Jana Drozda - Autoři Slezských písní? Zdá se mi, že reprodukujete jeho názory, ke kterým se už odborná literární společnost vyjádřila.

 

Jarek (13. 12., 05:41)

Veroniko, hned po skončení koncertního turné vkládám článek o Hrabyni alias Frýdku.

 

Veronika (10. 12., 09:05)

Velmi se těším na další články. Obzvláště na ten o básni Hrabyň, která zřejmě není o Hrabyni, ale o Frýdku. :-)

 

Petra (09. 12., 23:59)

Já děkuji za přednášku v Olomouci! Líbilo se mi to, bylo to moc zajímavé!

 

Martina (07. 12., 22:37)

Dobrý večer, též jsem Vám chtěla poděkovat za velice přínosnou přednášku. Byla jsem zvědavá na spuštění tohoto webu a jsem mile překvapená, s jakou ochotou s námi komunikujete. Bohužel i na katedře českého jazyka jsem se setkala s názorem, že je tato teorie hloupost, což mě celkem udivilo. Lidé by se nejprve měli odprostit od předsudků a připustit, že je něco takového možné. Pak si k tomuto tématu najdou cestu snáze ...

 

Ondra (05. 12., 21:23)

Zasílám zde zajímavý odkaz (Kdo všechno napsal Slezské písně?): http://www.reflex.cz/clanek/stary-reflex-reflex-cz-reflex-cz-ostatni-autori/13591/kdo-vsechno-napsal-slezske-pisne.html

 

karolkulova (03. 12., 16:19)

Já chci také poděkovat! Tentokráte však za přednášku na brněnské půdě! Věřím, že Vaškovo jméno "bude očištěno", stejně jako Petrovo obeznaméno...

 

Jarek (02. 12., 22:46)

Ondro, klidně se ptejte dál, co Vás kdykoliv i v budoucnu bude zajímat. Tyhle stránky - jako kulatý stůl - jsou pro naši debatu jak dělané.

 

Ondra (02. 12., 20:35)

Dobrý den, rád bych Vám poděkoval za velmi zajímavou přednášku na půdě Ostravské univerzity, jistě jste vyvolal řadu otázek. Rovněž děkuji za zodpovězení mého dotazu v závěru.

 

Přemek (02. 12., 09:52)

Dobře, že to tu existuje. Je třeba konečně světu dokázat že ten pijus Vašek nebyl autorem (všech) Slezských písní.